Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobrodošli v antičnem svetu!
 
KazaloKazalo  PortalPortal  Latest imagesLatest images  IščiIšči  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

 Agora

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Eol
Bog



Število prispevkov : 17
Poklic : Bog vetra
Registration date : 20/09/2008

Agora Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Agora   Agora EmptyNed Sep 21, 2008 12:24 am

Glavni trg v Atenah. Tukaj se ponavadi zbirajo razni filozofi, učenjaki, pesniki in slikarji. Meščani ter ostali prebivalci sem prihajajo večinoma za sprostitev, ko ostali preučujejo ter molijo za njihove bogove. Na sredini velikega trga stoji velik vodnjak ki brizga vodo visoko v zrak. Visoko nad kapljicam vode se vije velik spomenik boginji modrosti...
Nazaj na vrh Go down
Esteren
Atenka
Esteren


Število prispevkov : 84
Poklic : Slikarka
Registration date : 04/10/2008

Agora Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agora   Agora EmptyNed Okt 05, 2008 5:07 pm

Esteren se je odpravila proti glavnem trgu. Oblečena je bila v zlato majico do popka, dolgo zlato krilo, iz katerega je bingljalo nešteto trakcev. Lase je imela razpuščene, njeni kodrasti črni lasje pa so padali do stegen. Na obrazu se ji je poigraval nasmešek, s polnimi rdečimi ustnicami in bleščečimi zobmi. Njene oči, pri katerih ne moreš ugotoviti barve, so zapeljivo pogledovale naokoli, obkrožene z dolgimi in gostimi trepalnicami.
Požela je veliko pogledov, vednar se sama za njih ni zmenila. Obrnila se je in fantu, ki jo je bujil, namenila jezen pogled, ko pa se je obrnila, se je zaletela v neznanega človeka. Skoraj je padla po tleh. Nato je vsaj pogledala, v koga se je zaletela, hip zatem pa je začutila čuden občutek v trebuhu. Fant je bil božanski. Resnično božanski. Kot, da bi ga izdelala Afrodita. Hipoma ji je v obraz bušnila rdečica.
"Ž-živijo." je izjecljala. "Oprosti, ker... ker sem se zaletela vate. Esteren." se je predstavila in mu pomolila roko. Ni vedela, kaj se dogaja z njo, samo v trebuhu jo je noro zbadalo in imela je ščemeč občutek. 'Na, sedaj pa imam, ker sem rekla, da se ne bom nikoli zaljubila. Naslednjič raje držim jezik za zobmi.'

((Ares Mr. Love ))
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Agora Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agora   Agora EmptyNed Okt 05, 2008 6:28 pm

((here i am Mr. Love ))

Atene so bile sicer mesto njegove sestre, toda Ares se je velikokrat spustil iz Olimpa v to simpatično mestece, ki je bilo tako zelo drugačno od njegove priljubljene Šparte. Namesto zanikrnih travern in prašnih kovačnic, kjer izdelujejo najnovejše orožje, tu najdeš udobne kavarne in vedno polne toplice. Mrkoglede bojevnike zamenjajo razumni filozofi in učenjaki.
Ares je tako že nekaj minut postopal po glavnemu trgu, agori, njegov pogled pa je vsake toliko ošinil kakšno svetlolaso dekle, če bi se slučajno izkazalo, da je v mestu tudi njegova sestra. Prav to razmišljanje, kje se Atena ta hip potika je bilo krivo za to, da ni gledal pod nogami. Nenadoma ga je presenetil sunek v njegovo telo, njegov pogled pa je presenečeno obstal na dekletu s katerim sta se zaletela. Njegov presenečen izraz na obrazu je v trenutku zamenjal nasmešek, ki mu je švignil čez ustnice. "Pozdravljena," ji je mirno odzdravil in ji namenil močan stisk roke. Včasih je pač preprosto pozabil, kako krhke so lahko dlani smrtnic. "Damien," se ji je predstavil s svojo 'smrtniško identiteto' in v smehu zmajal z glavo. "Je že v redu. Tudi jaz nisem ravno gledal kod hodim," jo je potolažil in spustil njeno roko. Njegov izučeni pogled je zdrsnil prek potez njenega obraza in se nasmehnil. "Se ti kam mudi?"
Nazaj na vrh Go down
Esteren
Atenka
Esteren


Število prispevkov : 84
Poklic : Slikarka
Registration date : 04/10/2008

Agora Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agora   Agora EmptyNed Okt 05, 2008 6:45 pm

Njegov stisk roke je bil zelo močan, vendar je sama na svoje presenečenje to prenašala.
"Ne... Nikamor se mi ne mudi. Samo ogledovala sem si stojnice." je izdihnila in počasi je prihajala k sebi. "Pa tebi?" ga je vprašala. Poskusila mu je vsaj mirno vrniti pogled, pa jo je potegnilo v njegove temne oči in prav prepričati se je mogla, da se je nekako potegnila iz njegovih oči. Pri tem jo je v trebuhu spet grozno zbodlo in sploh se ni več morala imeti pod oblastjo. "Grozno, kaj mi je naredila Afrodita. Ali pa mogoče Eros?" si je sama pri sebi zamrmrala.
"Se sprehodiva po trgu?" je prijazno vprašala.
"Torej, kaj si po poklicu?" je bleknila prvo stvar, ki ji je padla na pamet.
Ravno, ko je naredila korak, je z nogo zadela v vazo. Obrnila se je in videla branjovko, ki je tekla naproti in se opravičevala. Esteren pa je že besno zatulila nanjo:
"Pa, ne moreš paziti na svoje stvari! Presneta stara vešča!"
In takoj, ko je bila besna, je brez, da bi premaknila vazo, jo je razbila. Sama se sicer tega ni zavedala. Prestrašeno se je obrnila k Damienu.
"Am... Vrjetno je zapihal vetrič in jo podrl." se je izmislila. Čeprav bi lahko vedel, da to ni bilo res, saj se vaza ni prevrnila pač pa preprosto strla.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Agora Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agora   Agora Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Agora
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Agora
» Agora
» Agora
» Agora

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: Delfi :: Arhiv-
Pojdi na: