Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobrodošli v antičnem svetu!
 
KazaloKazalo  PortalPortal  Latest imagesLatest images  IščiIšči  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

 Okrepčevalnica

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Eol
Bog



Število prispevkov : 17
Poklic : Bog vetra
Registration date : 20/09/2008

Okrepčevalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Okrepčevalnica   Okrepčevalnica EmptySob Sep 20, 2008 8:06 pm

V njej sloni velik delno kamnit in lesen pult. Za pultom je veliko glinastih posod v katerim se nabira sladka alkoholna pijača. V okrepčevalnici počiva nekaj skrbno urejenih miz ter stolov. V okrepčevalnico se večinoma zatečejo vojaki po pridobljeni bitki, takrat tudi steče na cisterne sladkega rdečega vina, ki je v tej okrepčevalnici najbolj znano...
Nazaj na vrh Go down
Althea
Špartanka
Althea


Število prispevkov : 93
Age : 30
Poklic : Filozofinja in zdravilka
Registration date : 25/09/2008

Okrepčevalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Okrepčevalnica   Okrepčevalnica EmptyNed Okt 05, 2008 8:37 pm

Apolonija je vstopila v okrepčevalnico.Stopila je do pulta in si naročila vino.Ozrla se je naokoli, okrepčevalnica je bila napol prazna, kar je bilo zelo čudno.Sedla se je za eno od miz v kotu.Sem je večkrat zahajala, saj so imeli najboljše vino in kjer je bilo najboljše vino je bila tudi ona.Postala je zelo izbirčna, čeprav je imela zelo rada vino in če je kdo omenil vino je bilo to nekaj zanjo.
Seveda je pila v zmernih količinah a, če so njihovi vojaki dobili kakšno bitko je tudi ona dostojanstveno proslavila.
Zazrla se je v postavo neke ženske, zdelo se ji je, da jo je že videla a ni bila prepričana.Vstala je in stopila do nje. "Pozdravljena!".



(( Atena ))
Nazaj na vrh Go down
Atena
Smrtnik
Atena


Število prispevkov : 24
Poklic : Boginja modrosti, umetnosti in vojskovanja
Registration date : 04/10/2008

Okrepčevalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Okrepčevalnica   Okrepčevalnica EmptyNed Okt 05, 2008 8:46 pm

'Uou, še en dan za ogledovanje' je veselo pomislila, ko ji je natakar malo prej prinesel neko mešano pijačo. Pretkano je opazovala moške, ki so samozavestno vstopali v okrepčevalnico. Nekateri so bili presneto vzvišeni, v nekaterih pa je opazila še neodkrite talente. 'Huh, obetaven dan, ni kaj'. Ozrla s eje proti bhodu, kjer je v okrepčevalnico vstopila prva ženska. Atena je samo dvignila desno obrv v pričakovanju. 'Vino', se je nasmejala sama pri sebi. Ko pa je ženička pristopila k njej, pa je bila mera polna. Zazrla se ji je navzgor, naravnost v obraz. "Dan," je odzdravila in čakala na nadaljevanje. Tako je najbolj spoznala smrtnika. 'Prve besede so ključne', bi rekel njen oče. 'Pa še prekleto res ima', je pomislila, če vedno zroč v neznankin obraz.
Nazaj na vrh Go down
Althea
Špartanka
Althea


Število prispevkov : 93
Age : 30
Poklic : Filozofinja in zdravilka
Registration date : 25/09/2008

Okrepčevalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Okrepčevalnica   Okrepčevalnica EmptyNed Okt 05, 2008 9:23 pm

"Jaz sem Apolonija Callia Papoulia, filozofinja in zdravilka. Mislim, da vas prvič vidim..." je rekla in ji podala roko.Ozrla se je naokoli v okrepčevalnico je vstopilo nekaj moških nekatere je poznala, nekaj pa je bilo mladeničev, ki jih je videla prvič.Pokimala jim je v pozdrav in se nasmehnila.
"Torej, smem prisesti?" Se je obrnila nazaj proti ženski in jo vprašala.
Nazaj na vrh Go down
Atena
Smrtnik
Atena


Število prispevkov : 24
Poklic : Boginja modrosti, umetnosti in vojskovanja
Registration date : 04/10/2008

Okrepčevalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Okrepčevalnica   Okrepčevalnica EmptyNed Okt 05, 2008 9:48 pm

"Estrella," se je rokovala Atena, ter se nasmehnila. "Sem samo popotnica skozi mesto, tako da dvomim, da bi me poznali kje od prej," je rekla, ter prikimala ob zadnjem vprašanju. "Torej," se je obrnila proti njej, vmes pa še natakarju pomignila naj prinese pijačo. "Filozofinja in zdravilka, ha? Zanimivo delo," je dodala Atena, ter plačala pijačo, ko jo je natakar prinesel. Ozrla se je naokrog, ter opazila nekaj sumljivih moških pogledov. "Poročena?" se je obrnila nazaj, ter se nasmehnila. Upala samo ni, da ni to preveč zasebno vprašanje, glede na to da jo je ona srečala prvič.
Nazaj na vrh Go down
Althea
Špartanka
Althea


Število prispevkov : 93
Age : 30
Poklic : Filozofinja in zdravilka
Registration date : 25/09/2008

Okrepčevalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Okrepčevalnica   Okrepčevalnica EmptyNed Okt 05, 2008 10:00 pm

"Popotnica, zanimivo..." je rekla, ter sedla."Res je zanimivo, delo in mislim, da sem ena izmed redkih žensk, ki lahko prisostvujem pri sestankih filozofov in je enakopravna moškim... čeprav ne pri vseh. Nekaterim je prav, drugim ni...." je rekla.Zazrla se je proti vratom okrepčevalnice."Ne nisem poročena imam pa eno hčerko... sem mati samohranilka. Pa vi? Ste poročeni? Imate kaj otrok?" Jo je vprašala.
Naredila je požirek vina."Torej s čim se ukvarjate še drugače? Poleg tega, da ste popotnica..." je vprašala.
Nazaj na vrh Go down
Atena
Smrtnik
Atena


Število prispevkov : 24
Poklic : Boginja modrosti, umetnosti in vojskovanja
Registration date : 04/10/2008

Okrepčevalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Okrepčevalnica   Okrepčevalnica EmptyNed Okt 05, 2008 10:27 pm

Atena ji je prisluhnila, ter vmes tu pa tam pokimala. "Enakopravnost ja, to je na čase problem. Še vedno nekateri mislijo da ženske spadajo samo k otrokom in opravljanju ženskih opravil. Ampak seveda obstajajo izjeme," je skomignila, ter od sebe odrinila kozarec, saj ni čutila žeje. "Hčerko? Koliko pa je stara?" je rekla, ter se presedla, da je izpod sebe dobila velik del krila, ki je spadalo k široki obleki. "Jaz? Nisem poročena, saj sem samo tako svobodna v največji meri," se je nasmejala. "In iz tega lahko sklepate, da tudi nimam otrok," je rekla. "Drugače pa se še ukvarjam s pletenjem vencev. Že od nekdaj je to moj hobi."
Nazaj na vrh Go down
Althea
Špartanka
Althea


Število prispevkov : 93
Age : 30
Poklic : Filozofinja in zdravilka
Registration date : 25/09/2008

Okrepčevalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Okrepčevalnica   Okrepčevalnica EmptyPon Okt 06, 2008 10:46 pm

"Ja hčerko imam na katero sem zelo ponosna" je rekla. "Stara je 17.let in je umetnica, živi pa še pri meni in to mi tudi ustreza, pa tudi preveč osamljena bi bila brez nje" je dodala ter se nasmehnila.
"No saj izgledate zelo mladi tako, da imaste še čas za poroko in otroke" je rekla."Pletenje vencev zanimivo...." se je zamišljeno nasmehnila."Moj hobi je lokostrelstvo in mečevanje, a to pride mogoče samo enkrat na teden.... preveč dela" je rekla.
Nazaj na vrh Go down
Atena
Smrtnik
Atena


Število prispevkov : 24
Poklic : Boginja modrosti, umetnosti in vojskovanja
Registration date : 04/10/2008

Okrepčevalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Okrepčevalnica   Okrepčevalnica EmptyTor Okt 07, 2008 9:04 pm

"A umetnica?" je nasmejano rekla Atena. "Saj po eni strani je dobro, če hčer še dolga leta živi pri materi. Marsikatere prednosti, lahko pa tudi slabosti, če pride kaj vmes," je kasneje zamišljeno dodala, nato pa spet zbistrila pogled in se zazrla v njo. "Mhm, pletenje vencev, vseh vrst. Najraje pa naglavne, kateri najlepše pridejo do izraza na majhnih otrocih," se ej nasmejala, ter le napravila en požirek grenke pijače pred sabo. "Lokostrelstvo in mečevanje? To je bolj moško delo, ampak spoštujem ženske, ki to obvladajo z enako spretnostjo kot oni. Oprosti zaradi radovednosti, ampak bi mi lahko nekaj od tega pokazala?" se je prijazno zazrla v njo, saj je hotela videti, kakšne sposobnosti se skrivajo za obrazom te ženske.
Nazaj na vrh Go down
Althea
Špartanka
Althea


Število prispevkov : 93
Age : 30
Poklic : Filozofinja in zdravilka
Registration date : 25/09/2008

Okrepčevalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Okrepčevalnica   Okrepčevalnica EmptyČet Okt 09, 2008 9:59 pm

"In to zelo dobra umetnica, cel dvorec je opremljen z njenimi umetninami" je povedala.
"Vse ima svoje dobre lasnosti in slabe...." se je nasmehnila."Naglavne? Ja te so izredno lepi ja.... pa ne samo pri otrocih, tudi pri nevestah, še posebej kakšni v barvah vrtnice...." je zamišljeno dejala.Napravila je še nekaj požirkov vina in se ozrla po okrepčevalnici, kar naenkrat je bila polna.
Obrnila se je zopet proti svoji sogovornici "seveda ti lahko pokažem..... no res je, da je to bolj moško delo ampak za samoobrambo je dobro" se je nasmehnila.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Okrepčevalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Okrepčevalnica   Okrepčevalnica Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Okrepčevalnica
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Okrepčevalnica
» Okrepčevalnica Zeus
» Okrepčevalnica Speron

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: Delfi :: Arhiv-
Pojdi na: